akrilik zemin kaplama

Likit Kauçuk –Cushion- Akrilik Zemin Kaplaması

Cushion Akrilik Zemin Kaplaması Nedir?

Cushion Nedir?

Cushion  granülmetik kauçuk spor sahası alt yapı malzemesidir. Pigmentsizdir ve lateks bağlayıcılığı vardır. Dolayısıyla esnek likit kauçuk bir malzemedir. Akrilik olduğu için su bazlıdır. Standart, Cushion ve SBR kauçuk üzeri Cushion Akrilik Zemin Kaplama çeşitleri vardır.

Cushion Akrilik Zemin Kaplaması Nedir?

Oldukça ekonomik kullanımlıdır. Likit Kauçuk-Cushion-Akrilik Zemin Kaplaması dış mekanlarda kullanılır. Ekonomiktir. Recurfacer üstüne 3-10 kat aralığında uygulanmalıdır. Her kat uygulanırken yaklaşık 2 saat kuruması için beklemek gerekir. Birinci kat uygulandıktan sonra ikinci kat 90 derece yapılarak uygulanır. Bu kadar çok kat uygulanmasının nedeni yüzeyde homojen bir yapı oluşması içindir. Yüzey sıcaklığı yaklaşık 14 -50 ˚C arasında olmalıdır. Siyah renktedir. Kaplayabileceği alan yaklaşık: 0,500 kg/m2 (Teorik) tek kat olarak atılır. Kürlenme şartları ise 20˚C’de %70 bağıl nemde olur. Kuruma iç mekan ile dış mekanda farklılık olur. Bu kuruma havanın sıcaklığına göre değişir.

Cushion Akrilik Zemin Kaplaması Nasıl Olur?

Cushion Akrilik Zemin Kaplaması Çalışma olmadan önce yüzey dikkatlice temizlenir.  Yüzeyler yaklaşık 14-21 gün arası kürünü tamamlamış olması gerekir. Yapılma sırasında nem ya yağmur olmamalı dondan korumalıdır. Bu yüzden depolama ve sevkiyat esnasında dondan korumalıdır. Sulandırma oranı yaklaşık5.1 dir. Sarfiyat yüzeyin pürüzüne göre değişir.

Cushion Akrilik Zemin Kaplaması için karışım oranları Cushion 50kg., Su 10kg.dır. Eğer hava sıcaksa sulandırma fazla olmalıdır.

Cushion Akrilik Zemin Kaplama Kullanımı Pratik Midir?

Cushion Akrilik Zemin Kaplama kullanımı oldukça pratik ve ekonomiktir.

  • Açık ya da kapalı alanlar için çeşitli reçine ve sentetik dolgularla yapılmıştır.
  • Görünüşü
  • Sağlıklı ve hijyeniktir.
  • Asla kaydırmaz,
  • Çeşitli hava koşullarına, yoğun yaya ya da çeşitli ağırlıktaki araç trafiğine uygundur.

Cushion Akrilik Zemin Kaplama uygulamalarda kullanılan aletlerin temizliğine çok dikkat edilmelidir. Çünkü su bazlı çalışıldığı için kuruma hızlı olur. Bu yüzden Cushion Akrilik Zemin Kaplama aletleri kuruma olmadan yıkanıp temizlenmelidir.

%100 yüksek performanslıdır.

Basketbol Sahası

Voleybol Sahası

Okul bahçesi

Yürüyüş ve bisiklet yollarında kullanılır.

Tenis kortları için kullanılır.

Su bazlı primer tabakadır.