epdm sbr dökme kauçuk

EPDM Ve SBR Dökme Kauçuk –Tartan Zemin-

EPDM Ve SBR Dökme Kauçuk Nedir?

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir.

EPDM Ve SBR Dökme Kauçuk Nasıl Uygulanır?

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk için Önce beton uygulaması yapılır. Beton zemin iyice temizlendikten sonra primer astar yapılır. Bu bir kat uygulanır. Böylece SBR kauçuk ürünü birbirine sıkıca bağlanması kolay olur. Daha sonra mikserle SBR kauçuk granüller ve poliüretan BINDER karıştırılır. Bu işlem istenilen kalınlıkta olur. Kürleşme süresi ortalama 12 saattir. Bu EPDM ve SBR Dökme Kauçuk uygulaması çeşitli renklerde ve desenlerdedir.

İlk katman SBR kauçuk granüllerinden elde edilir. Sonra da ikinci katman ise istenen renkte EPDM granülleriyle yine PU bağlayıcılarla dökülerek hazırlanır ve sistem tamamlanır.

EPDM Ve SBR Dökme Kauçuk Kullanım Alanları Nelerdir?

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk  Kapalı spor salonu zeminlerinde, Dış saha spor zeminlerinde, Tartan pist zeminlerinde, Yürüyüş yollarında, Çocuk oyun alanlarında, Fitness alanlarında, At padoklarında, Besi çiftliklerinde, Bisiklet yollarında, Paten kayma alanlarında ve Rekreasyon alanlarında kullanılmaktadır.

EPDM Dökme Kauçuk Özellikleri Nelerdir?

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk birçok özelliklere sahiptir. Oldukça zarif, estetik görünümlüdür.

Direnci fazla olan bir üründür. Kolay yıpranmaz. Dayanıklıdır.

Renk seçenekleri çok fazladır. EPDM ve SBR Dökme Kauçuk içyapılarında da kullanılan aynı rengi ihtiva eder. Zamanla renklerde kaybolma olmaz.

Çalışmada istenilen desen çalışması yapılabilir

Yekparedir. Yani tek parçadır. Tek parça olmasından dolayı temizliği pratik ve kolaydır.

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk Gözenekli bir yapısı vardır. Bu yüzden üzerinde su tutmaz ve yağmur sonrası aktivitelerin yapılması kolaydır. Kendini temizleme özelliğine sahiptir.

Darbelere karşı esnek ve yumuşak özelliği vardır; Düşme gibi durumlarda beden zarar görmez.

Modüler kauçuklara göre daha esnek ve yumuşaktır.

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.

EPDM ve SBR Dökme Kauçuk Bakteri üretmeyen sağlıklı bir üründür. Organiktir

Zemine bağlı olarak Finisher ya da elle uygulama yapılırEPDM ve SBR Dökme Kauçuk Deneyimli uzman kişilerce yapılmalıdır.