Karo Kauçuk

Karo Kauçuk Zemin Kaplama

Karo Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

Karo kauçuk zemin kaplama hammaddesi kauçuk ağacı sütünden yapılma organik bir maddedir. Dolayısıyla plastikten yapılma olmadığı için kanserojen etkisi yoktur.

Karo Kauçuk Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Karo kauçuk zemin kaplama için uygun hava şartlarına dikkat edilmelidir. Bu hava şartlarının özelliği kuru ve en az sıcaklık 16 derece olmalıdır. Mekan nem oranı ise %65 olmalıdır. Uygulamaya başlamadan önce uygulama yapılacak yere gelip zemin üstündeki istenmeyen çeşitli maddelerden temizlenir. Daha sonra karo kauçuk zemin kaplama malzemeleri üst üste koyarak belli bir süre bekletilir. Böylece malzemenin ortama uyum sağlaması için belli bir süre tanınmış olunur.  Daha sonra Karo zemin kaplama malzemelerini yapıştırmak için tutkal hazırlanır.  Bu tutkal daha sonra çift kompetandlıdır.  24kg’lık A ve B bileşenlerinden oluşur. Bu tutkal birbirine homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılır. Tutkal beton üstüne dökülür. Daha sonra ki işlemde ise tutkal kurumadan kauçuk zemin kaplama materyalleri ilgili alana yapıştırılır ve fazlalıklar kesilerek kompakt ve şık bir görüntü elde edilir.

Karo Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Golf kulüpleri, kayak merkezleri, resortlar,  hayvan barınakları, besi çiftlikleri, at padokları, atış poligonları, huzur evleri, Fizik rehabilitasyon merkezleri, Fitness spor salonları, koşu alanları, yürüme yollarında ve emniyetli bisiklet yolları, sulu oyun parkları, üst geçitlerin köprü kısımları ve merdivenler  karo kauçuk zemin kaplamaiçin en uygun alanlardır.

Karo Kauçuk Zemin Kaplama Kaç Çeşittir?

Karo kauçuk zemin kaplama iki çeşittir. Bunlar EPDM Karo kauçuk ve SBR karo kauçuk.

EPDM Karo Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

Ölçüleri

  • 40×40
  • 50×50
  • 20×25
  • 50×100
  • Altıgen ölçülerindir.

EPDM karo kauçuk zemin kaplama özellikleri tartan olmasıdır. UV ışınlarına dayanıklı olması onu kanserojen yapmaz özelliği kazandırır. Su tutmadığı için kaymaz,  bakım gerektirmez. Modülerdir yani kolayca takılıp çıkarılabilir ve parçaları değiştirilebilir.  Çok fazla renk seçeneği vardır, renkleri zamanla solmaz ve dekoratiftir. Akyel Zemin ürünlerinin kaliteli ve uzun olmasının en önemli nedeni TSE damgalı ve Binder karışımı yüksek ürünler kullanmasındandır.

SBR Karo Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

SBR karo kauçuk zemin kaplama malzemesinde yalnızca siyah, yeşil, kırmızı renkleri vardır. Organik, çevreci bir üründür. Hurda kauçuk kullanılır. Yani araçların lastikleri çeşitli işlemden geçirilerek bu hizmette kullanılarak değerlendirilir. Dolayısıyla ekonomiye katkıda bulunduğu gibi ucuzdur.  Et kalınlığı 5-70 mm. kadardır.